Belgu i ka luajtur 360 ndeshje për Manchester Cityn

Belgu i ka luajtur 360 ndeshje për Manchester Cityn

Kapiteni i Manchester Cityt, Vicent Kompany sot në mëngjes e ka konfirmuar se do të largohet nga klubi pas 11 viteve qëndrim.

Manchester City dje e fitoi FA Cup-en ndaj Watfordit me rezultat 6-0, dhe menjëherë sot kapiteni i ‘qytetarëve’ e ka konfirmuar largimin pas 11 viteve qëndrim në Manchester.

Belgu i ka luajtur 360 ndeshje për Manchester Cityn që prej transferimit të tij nga Hamburgu në vitin 2008.

Ai me Cityn e ka fituar katër herë Premierligën, dy herë FA Cup-en dhe katër kupa të tjera./kallxo