Kur djemtë imitojnë Dua Lipën

Kur djemtë imitojnë Dua Lipën

Projekti i fundit i Dua Lipës “New Rules”,  mund të themi që ka vulosur karrierën e saj në muzikë deri më tani. Pasi po kryeson toplistat në Britani, po ashtu është edhe një ndër këngët më të pëlqyera jashtë kufijve të këtij shteti ku kosovarja vepron, shkruan rtv21.tv

Videoklipi karakteristik i ka rënë në i ka rënë në sy edhe artistii nga Pensilvania , Jake Wilson, i cili ka realizuar një version të videoklipit për meshkuj.

Ai dhe ekipi i tij imitojnë me përpikshmëri lëvizjet e Duas dhe vajzave të tjera në spot. Ky verison është pëlqyer nga audienca duke marrë mbi 8 milionë klikime në youtube.

Kujtojmë se Dua këtë vit përveç suksesit  që shënoi me këngën “New Rules” e cila tashmë ka mbi 600 milionë klikime në Youtube, ka fituar edhe çmimin Best New Artist, në MTV EMA./21Media