Pas arritjes së marrëveshjes LVV-LDK

Pas arritjes së marrëveshjes LVV-LDK

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri ka folur rreth postit të kryeparlamentarit, para seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovës, ku pritet të miratohet Qeveria Kurti.

Ai ka thënë se Vjosa Osmani, nënkryetare e LDK-së, do të ketë mandat të plotë.

“Marrëveshja është arritur dhe mos zbatimi i saj është i pafalshëm”, tha Haziri për T7.

Përndryshe, Vjosa Osmani në seancën e nesërme të Kuvendit do të propozohet për kryetare të Kuvendit nga VV.