Ata tentuan të godasin policët

Ata tentuan të godasin policët

Autoritet italiane arrestuan tre shtetas shqiptarë, të cilët akuzohen se kanë vjedhur dy banesa në Cambiasca në Itali.

Mediat italiane raportojnë se policia ishte vënë në ndjekje të tre hajdutëve shqiptarë, të cilët tentuan të shpëtojnë, duke u hedhur nga makina.

“Ata dolën nga makina, kurse më pas tentuan të godasin edhe policët. Tre shqiptarë u arrestuan mes natës së 4 dhe 5 janarit në afërsi të Verbanias. Të tre dyshohet se kanë vjedhur dy banesa në komunën e Cambiascas”, njoftojnë karabinierët./oranews