Gruaja e mbyt burrin e saj

Gruaja e mbyt burrin e saj

Një nënë e dy fëmijëve ka pretenduar se ajo po vepronte në vetëmbrojtje kur ajo qëlloi dhe vrau burrin e saj. Ajo atë natë u kërkoi fëmijëve të tyre adoleshentë të dilnin nga shtëpia më herët.

Stephanie Westby, 47, është akuzuar për vrasje pasi ajo qëlloi me vdekje burrin e saj Joseph Westby, 51 vjeç, në shtëpinë e tyre në Camas, Washington, të dielën natën, transmeton rtv21.tv.

Westby u përball me gjykatën për herë të parë të martën, ku avokatët e saj argumentuan se ajo kishte frikë për jetën e saj kur qëlloi burrin e saj.

Ajo thirri 911 pas të shtënave dhe ju tha ” Burri im dhe unë thjesht bëmë një luftë të madhe. Mendova se ai do të më vriste dhe unë e qëllova atë ”, sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga KPTV.

Policia e gjeti Jozefin të vdekur brenda shtëpisë.

Më vonë ata intervistuan dy fëmijët adoleshentë të çiftit, të cilët ata thanë se prindërit e tyre kishin pasur probleme martesore që nga muaji maj. Ata thanë që nëna e tyre u kishte kërkuar atyre të dilnin nga shtëpia para se të shtie në burrin e saj.

Të dy adoleshentët thanë se nuk kishte pasur histori dhune midis prindërve të tyre.

Kur ajo e thirri 911, ajo njoftoi se ai po kërcënonte ta vriste dhe ta sulmonte, kështu që ajo veproi në vetëmbrojtje,” i tha avokatit të saj Steve Thayer gjykatësit.

Dorëzania e saj u caktua me 500,000 dollarë. Ajo gjithashtu nuk lejohet të ketë qasje në armë. Westby do të përballet përsëri në gjykatë më 27 shtator./21Media