Vuçiq: Kam luftuar për interesat e Serbisë

Vuçiq: Kam luftuar për interesat e Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ballafaqimi i tij i parë me kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurti, në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih, ka qenë i ashpër.

Ka qenë debat i ashpër. Nuk mund të jap detaje. Kam luftuar për interesat e Serbisë dhe popullit serb, që është detyrë e imja. E kam folur të vërtetën dhe jam krenar për këtë”, tha Vuçiq për RTS.

Presidenti serb tha se “pas 20 vjetësh ka ardhur koha që Serbia të çlirohet nga Kosova“.