Xherdan Shaqiri është një nga futbollistët më të mirë me origjinë shqiptare, dhe një yll i futbollit evropian

Xherdan Shaqiri është një nga futbollistët më të mirë me origjinë shqiptare, dhe një yll i futbollit evropian

Futbollisti i Stoke City-t asnjëherë nuk e ka fshehur faktin që është shqiptar, dhe këtë e ka mbajtur gjithmonë me krenari, e shpesh herë simbolet shtetërore e kombëtare i mbante edhe gjatë zhvillimit të ndeshjeve, shkruan rtv21.tv.

Ai ka postuar një fotografi në Facebook së bashku me dy vëllezërit e tij, duke uruar Kosovën me fjalët:
“Happy Independence Day Kosovo! Vendi ku kam lindur
Urime dita e pavarësisë Kosovë
XS and family

5/21Media