Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Francës dhe Sllovenisë

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Francës dhe Sllovenisë

Skuadra franceze ka fituar përballë skuadrës sllovene me 6 epërsi. Loja ndërmjet këtyre dy skuadrave rezultoi me fitoren e Francës kështu duke shënuar 31 gola, ndërsa Sllovenia 25 gola.

Me këtë fitore Franca bëhet pjesë e finales së Kampionatit Botërorë për meshkuj në Hendboll.

Kjo ishte përballja e parë gjysmëfinale e Kampionatit Botërorë për meshkuj në Hendboll që u zhvillua në Francë.

Ndërsa të enjten, të premten dhe të shtunën gjithashtu në RTV 21 prej orës 20:45 do të transmetohen dy ndeshjet gjysmëfinale dhe ajo për vend të tretë, ndërsa të dielën, transmetohet finalja prej orës 17:30./21Media