Ndërkohë fundjava sjellë ndeshjet e Kupës edhe në Futboll. Në kuadër të një të tetës së finalës do të zhvillohën tetë ballafaqime, katër të shtunën e katër të dielën.

Ndërkohë fundjava sjellë ndeshjet e Kupës edhe në Futboll. Në kuadër të një të tetës së finalës do të zhvillohën tetë ballafaqime, katër të shtunën e katër të dielën.

Të shtunën përballën:

Feronikeli- Llapi

Ferizaj- Gjilani

Hajvalia- Trepça 89 dhe

Drenica – KEK-u.

Ndërsa të dielën zhvillohën këto takime:

Vëllaznimi- Prishtina

Besa- Drita

Liria- Bashkimi dhe

Flamurtari- Trepça

Të gjitha takimet nisin në ora 12 e 30 minuta./21Media