Ka nisur ndeshja gjysmëfinale e Kampionatit Botërorë për meshkuj në Hendboll që po zhvillohet në Francë

Ka nisur ndeshja gjysmëfinale e Kampionatit Botërorë për meshkuj në Hendboll që po zhvillohet në Francë

Kroacia dhe Norvegjia do të përballen sonte në një ndeshje e cila është e një rëndësie të vecantë pasi që  njëra nga këto skuadra do ta prek finalen.

Nga ky takim do të mësohet finalisti tjetër i cili do të përballet me Francën në këtë kampionat shkruan rtv21.tv

Ndeshja transmetohet në RTV21 nga ora 20:45.

Ndryshe  të dielën në RTV21 transmetohet finalja e Kampionatit Botërorë për meshkuj në Hendboll prej orës 17:30./21Media