Deri më tani ekipi i Francës është në avantazh 

Deri më tani ekipi i Francës është në avantazh 

Ka përfunduar pjesë e parë e ndeshjes hendbollistike ndërmjet Francës dhe Norvegjisë. Ekipi i Francës është duke kryesuar me rezultat 18 me 17.

Ani pse deri në sekondat e fundit Norvegjia ishte në avantazh, mjaftoi një gabim i norvegjesëve që Franca të del përpara.

Ndeshja është duke u transmetuar drejtëpërdrejt në RTV21 dhe kjo ndeshje do ta përcaktojë fituesin e botërorit të hendbollit “Franca 2017”./21Media