Ekipi i Norvegjisë është në avantazh

Ekipi i Norvegjisë është në avantazh

Ka përfunduar pjesë e parë e ndeshjes së hendbollit ndërmjet Kroacisë dhe Norvegjisë.

Ekipi i Norvegjisë është duke kryesuar kundrejt kroatëve me rezultat 12- 10 , shkruan rtv21.tv

Të dy ekipet janë duke luajtur një lojë të barazpeshuar me aksione të shpejta dhe me mbrojtje të mira pasi që po e dijnë rëndësinë e kësaj ndeshje e cila njërën nga këto skuadra do ta dërgojë në finale.

Ndeshja është duke u transmetuar drejtëpërdrejt në RTV21.

Fituesi i këtij takimi do të përballet me Francën në finale e cila është nikoqire e Kampionatit Botërorë për meshkuj në hendboll./21Media