“SHBA-ja dhe BE-ja mos t’i reduktojnë sanksionet ndaj Rusisë”

341
0
SHPËRNDAJE

Poroshenko: Presidenti rus, Vladimir Putin, më të vërtetë e urren Ukrainën

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko tha sot se Presidenti rus, Vladimir Putin, më të vërtetë e urren Ukrainën dhe i bëri thirrje SHBA-ve dhe BE-së, që të mos i reduktojnë sanksionet ndaj Rusisë, deri sa ajo tërhiqet nga pjesët e pushtuara të Ukrainës.

Poroshenko i bëri këto deklarata gjatë pjesëmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë që po mbahet në Mynih./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU