Thaçi, ka takuar sot monsignor Vincenzo Paglias

Thaçi, ka takuar sot monsignor Vincenzo Paglias

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se monsignor Vincenzo Paglias ishte mik i Kosovës në kohëra të vështira.

“Ishte kënaqësi dhe nder që së bashku me liderë fetarë të Kosovës, t’i uroj mirëseardhje Monsignor Vincenzo Paglias, themelues i Komunitetit të mirënjohur të Shën Exhidios dhe zyrtar i lartë në Seli të Shenjtë. Ishte mik i Kosovës në kohëra të vështira, është mik i vërtetë i Kosovës sot”, thuhet në postimin e tij./21Media