Sulmuesi anglez nuk pritet të vazhdojë kontratën me Topçinjtë

Sulmuesi anglez nuk pritet të vazhdojë kontratën me Topçinjtë

Arsenali ka vendosur që mos t’ia vazhdojë kontratën Danny Welbeck, të cilin planifikon ta largojë në verë.

The Times raporton që trajneri Unai Emery nuk llogarit më në sulmuesin, i cili aktualisht është i lënduar dhe do të mungojë për disa muaj për shkak të lëndimit.

Kësisoj Welbeck, i bashkohet Aaron Ramseyt në rrugën drejt largimit nga Emirates, pasi edhe uellsiani nuk do të vazhdojë kontratën me Arsenalin.