Danny Welbeck, është lënduar rëndë në sfidën e Ligës së Evropës

Loading...

Danny Welbeck, është lënduar rëndë në sfidën e Ligës së Evropës

 

Sulmuesi i Arsenalit është dërguar në spital pas lëndimit në këmbë. Danny Welbeck, është lënduar rëndë në sfidën e Ligës së Evropës kundër Sportingut të Lisbonës, pasi kapi këmbën e djathtë keq dhe duket se bëhet fjalë për thyerje.

Në minutën e 30-të sulmuesi doli me barelë dhe u transportua direkt për në spital.

Welbeck, pritet të mungojë për një kohë të gjatë si pasojë e këtij lëndimi që edhe mund të thotë se për të është mbyllur sezoni.