Wenger deklarohet rreth situatës së Alexis Sanchez

Wenger deklarohet rreth situatës së Alexis Sanchez

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger po shpreson që sulmuesi, Alexis Sanchez do të nënshkruaj kontratën e re me klubin dhe duke hedhur poshtë spekulimet për një kalim të mundshëm të kilianit në Manchester City.

Alexis në ndeshjen e mbrëmshe të Arsenalit ndaj Chelseas hyri në lojë si zevendësues gjë kjo që ngriti edhe më shumë spekulimet për një largim të mundshëm të tij nga Arsenali.

City dhe PSG janë duke e vëzhgual lojtari që një kohë të gjatë./21Media