"Mitrovica ka nje domethanie t’veçante per mu, prandaj edhe ky çmim eshte i veçante per mu!"

Mitrovica ka nje domethanie t’veçante per mu, prandaj edhe ky çmim eshte i veçante per mu!”

Aktorja e njohur kosovare, Xhejlane Tërbunja mbrëmë fitoi çmimin e aktores më të mirë të Festivalit Tradicional të Komedisë, “Mitrovica in Fest”.

Tërbunja e fitoi çmimin si aktorja më e mirë protagoniste me shfaqjen “Komedi e Kuqe”, të autores, Albana Muja.

Lajmin e bëri të ditur sot aktorja përmes një postimi në facebook, duke falënderuar ekipin, jurinë dhe organizatorët e festivalit.

“Mrame ne festivalin “Mitrovica InFest” pranova çmimin si aktorja me e mire e festivalit me shfaqjen “Komedi e Kuqe” te autores Albana Muja me regjine e Kreshnike Osmani perkrah aktoreve Mehmet Preteni, Njomza Tmava dhe NiK’ Istrefi.

Ekipi , ju perqafoj dhe ju falenderoj shume ♥️
Mitrovica ka nje domethanie t’veçante per mu, prandaj edhe ky çmim eshte i veçante per mu! 
Flm jurise, festivalit dhe organizatoreve!”, shkroi aktorja në facebook.

Festivali Tradicional i Komedisë, “Mitrovica in Fest” është mbajtur në qytetin e Mitrovicës, në qendrën e Kulturës, nga data 9 deri më 13 shtator./21Media