Aktori me mjekër të madhe nuk njihet

Aktori me mjekër të madhe nuk njihet

Alp Navruz, i cili në Kosovë njhet për rolin e “Xhenkut” në serialin “Mos ma lësho dorën” i cili tashmë ka përfunduar vazhdon ende të ketë interesim të madh nga publiku.

Aktori 30 vjeçar tregohet mjaft aktiv në rrjetet sociale, së fundmi ai ka treguar se është duke punuar në një projekt tjetër filmik, por kësaj radhe si ushtar, shkruan rtv21.tv

Me mjekër të madhe aktori nuk njihet në rolin e tij të ri.

Alpi karrierën e tij e filloi me modelizëm. Aktori studioi për Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Turqisë. Alp Navruz debutoi si aktor filmi, pasta në rolin e “Sinan Egemen” tek seriali “Zonja Fazilet dhe të bijat”. /21Media