Aznavour vazhdon të jetë aktiv në muzikë

Aznavour vazhdon të jetë aktiv në muzikë

Këngëtari legjendar Charles Aznavour më në fund e ka një yll në Bulevardin e Famës në Hollywood.

Në moshën 93-vjeçare, Aznavour vazhdon të performojë dhe pritet që vitin e ardhshëm të zhvillojë edhe një turne ndërkombëtar.

I njohur për shumëkënd si Frank Sinatra francez, Aznavour ka shitur më shumë se 100 milionë disqe në 80 vende të ndryshme të botës.

Në videon më poshtë mund të ndiqni ceremoninë që u transmetua drejtpërdrejt./21Media