Prishtina e mbyll me humbje fazën grupore të FIBA Europe Cup

Prishtina e mbyll me humbje fazën grupore të FIBA Europe Cup

Klubi i basketbollit  Z Mobile Prishtina ka pësuar humbje në shtëpi nga skuadra Bakken Bears me rezultat 77-100.

Pavarësisht humbjes, Z Mobile Prishtina nuk rrezikoi asgjë, pasi më parë siguroi kualifikimin nga vendi i dytë me katër fitore dhe dy humbje.