Këto janë ekipet që do të përballen në mes vete

Këto janë ekipet që do të përballen në mes vete

Menjëherë pas hedhjes së shortit për çerekfinale në Ligën e Kampionëve në Nion të Zvicrës është tërhequr shorti edhe për fazën gjysmëfinale.

Në këtë short doli të jetë se Napoli  do të përballet me Arsenalin kurse, Villarreali me Valencian.

Përballje tjetër është ajo Benfica me Eintracht Frankfurt, si dhe Slavia Pragës me Chelsean.

Ndërkohë, ndeshja kryesore në çerkfinale cilësohet të jetë ajo e Barcelonës me Manchester Unitedit. /21Media