Kryendeshja Gjilani – Llapi 3:0

Kryendeshja Gjilani – Llapi 3:0

Në këtë mesjavë , janë zhvilluar katër ndeshjet e xhiros së 11-të , të Ipko Superligës së Kosovës , të cilat kanë dhënë këto përfundime : Vushtrria – Feronikeli 0 me 1 , Gjilani – Llapi 3 me 0 , Drenica – Dukagjni 3 me 0 dhe Trepça’89 -Ferizaj 1 me 0 . Të enjtën takohen : Ballkani – Flamurtari prej orës 14:00 dhe Prishtina – Drita në orën 18:00 ./21Media