Ende nuk dihet sa viktima kanë humbur jetën

Ende nuk dihet sa viktima kanë humbur jetën

Së paku 8 persona kanë humbur jetën pasi zjarri përfshiu disa anije rekreacionale në verilindje të Alabamas.

Zjarri shkatërroi 35 anije përgjetë lumit Tennessee.

Shefi i zjarrfikësve të Scottsboro, Gene Neclaus, deklaroi se deri tash mund të konfirmohen 8 vdekje.

Zjarri ka kapluar anijet rreth orës 12:40 pas mesnatës sipas kohës lokale, kanë bërë të ditur autoritetet.

Prioritet për zjarrfikësit dhe policinë do të jetë kërkimi i viktimave. Sipas Neclaus kërkimet nuk do të kryhen sonte, por do të zgjasin tre ose katër ditë, ndoshta edhe më gjatë./21Media