Zyrtare, Atletico Madridi transferon Axel Witselin

1 min read

Axel Witsel edhe zyrtarisht i është bashkuar skuadrës spanjolle Atletico Madrid.

Mesfushori belg ka nënshkruar kontratë njëvjeçare dhe ka ardhur nga skuadra gjermane, Borussia Dortmund për të cilën ka luajtur që nga vitit 2018.

Për shërbimet e tij, Atletico Madridi nuk ka paguar asnjë cent pasi Witsel ka qenë lojtar i lirë.