Lenglet transferohet në “Camp Nou”

Loading...

Lenglet transferohet në “Camp Nou”

Bracelona ka transferuar mbrojtësin e Sevillës, Clement Lenglet.

Goal raporton se mbrojtësi francez ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me ekipi spanjoll dhe shuma e transferimit të tij është 35 milionë euro.

Lenglet me paraqitjet e mira të tij bëri që shumë skuadra të vihet pas tij, përfshirë këtu edhe Manchester Unitedin.

Mbrojtësi francez kishte kaluar në Sevillë nga skuadra franceze Nancy në janar të vitit 2017./21Media