Stefano Pioli ka nisur një aventurë të re në kampionatin italian

Stefano Pioli ka nisur një aventurë të re në kampionatin italian

Pas Interit, Stefano Pioli nis një aventurë të re në stolin e Fiorentinës duke marrë vendin e lënë të zbrazët nga Paulo Sousa.

Lajmin e bën të ditur vetë klubi ‘Viola’ nëpërmjet një komunikate zyrtare ku thekson se Pioli do të marrë menjëherë drejtimin e skuadrës. Si lojtar, Pioli ka luajtur 156 ndeshje me fanellën e Fiorentinës mes viteve 1989-1995.

Trajneri i ri do të nënshkruajë një kontratë 2-vjeçare me opsion për një tjetër sezon. Stefano Pioli ka një eksperiencë të madhe në Serie A ku ka drejtuar Bolognan, Lazion dhe Interin gjatë sezonit të fundit.