Armando Sadiku në Segunda Division

Armando Sadiku në Segunda Division

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku është bërë pjesë e skuadrës së Malagas në ligën e dytë të Spanjës.

Sadiku është huazuar deri në fund të sezonit nga Levante te Malaga dhe i është bashkuar lojtarit tjetër të kombëtares shqiptare, Keidi Bare.

Armando Sadiku për Levanten bëri 6 paraqitje, por nuk arriti të shënonte asnjë gol./21Media