Barça shkon në çerekfinale, Chelsea në shtëpi

Barça shkon në çerekfinale, Chelsea në shtëpi

Barcelona ka fituar me lehtësi ndaj Chelseat në takimin e zhvilluar sonte në Ligën e Kampionëve.

Barcelona fitoi me rezultat 3-0, me rezultat të përgjithshëm 4-1, duke e siguruar kualifikimin në çerekfinale.

Dy gola i ka shënuar lojtari më i mirë në botë, Lionel Messi dhe një gol e ka shënuar Ousmane Dembele.