Kanë përfunduar 12 takimet e para të Ligës së Evropës

Kanë përfunduar 12 takimet e para të Ligës së Evropës

Në ndeshjet e zhvilluara në fazën e grupeve, në Grupi C, Basel ku luajnë disa shqiptarë, e ka mposhtur Trabzonspor me rezultat 2-0 dhe është kualifikuar në fazën tjetër si lider i grupit.

Baseli ka 13 pikë, kurse i dyti i grupit është kualifikuar Getafe me 12 pikë.

Në takimin e sotëm ka zhgënjyer Arsenali, që nuk po kalon ditë të mira, pasi ka barazuar 2-2 ndaj Standard Liege. Edhe pse ka barazuar, Arsenal ishte me fat, sepse është kualifikuar si lider i grupit, ndërsa i dyti I këtij grupi është Eintracht Frankfurt.

Rezultatet e të gjitha takimeve: