Ndeshja zhvillohet të shtunën në ora 19:45

Ndeshja zhvillohet të shtunën në ora 19:45

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti nuk dëshiron të rrezikojë ta vendos lojtarin e ri, Giovanni Di Lorenzo në formacionin e parë.

Napoli fitoi ndeshjen e parë në Seria A, ndaj Fiorentines me rezultat 3-4 dhe dëshiron të vazhdojë serinë e fitoreve.

Tekniku italian është i gatshëm t’i jap edhe një shans Hysaj për ta treguar vetën.

Për shqiptarin kjo do të jetë detyrë e vështirë pasi duhet ta ndalojë pesë herë fituesin e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo.

“Napolitanët” do të ndeshen me “Zonjën e Vjetër”, këtë të shtunë në ora, 19:45.