Samdoria shënoi vetëm një herë

Samdoria shënoi vetëm një herë

Lazio shënoi fitore të madhe në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Sampdorias.

Takimi i zhvilluar në xhiron e 19-të në Serie A, i takoi tërësisht Lazios, i cili takim përfundoi me rezultat 5-1.

Klubi i dy përfaqësuesve të Shqipërisë dhe Kosovës, Shtrakosha dhe Berisha e kontrolloi tërësisht lojën, duke arkëtuar tri pikë shumë të vlefshme në garën për titullin e kampionit italian.

Lazio rënditet në pozitën e tretë, me tri pikë më pak se Juventuesi që ka pozitën e parë.