Salah e ka kaluar në epërsi Liverpoolin

Salah e ka kaluar në epërsi Liverpoolin

Liverpooli ka shënuar ndaj Sheffield United, në ndeshjen që është duke u zhvilluar në Premierligë.

Është Salah që e ka kaluar në epërsi Liverpoolin në minutën e 4-të të takimit.

Liverpooli është lider i Premierligës angleze dhe me fitoren e sotme do të arkëtonte 58 pikë, 13 më shumë se ndjekësi i parë, Leicester City.