Ndeshja është zhvilluar për kualifikim në Kupën e Italisë

Ndeshja është zhvilluar për kualifikim në Kupën e Italisë

Milani ka shënuar sonte fitore ndaj SPAL, me rezultat 3-0. Ndeshja e zhvilluar për kualifikim në Kupën e Italisë, u fitua lehtësisht nga milanezët, të cilën e tunden tre herë portën e portierit të Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha.

Gjatë ditës së sotme janë ndeshur Fiorentina dhe Atalanta, klubi vendas shënoi fitore 2-1. Pas pak fillon takimi Juventus – Udinese.