Dështon transferimi i Rodrigos të Atletico

Dështon transferimi i Rodrigos të Atletico

Shefi i Atletico Madridit, Miguel Angel Gil Marin ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit të sulmuesit së Valencias, Rodrigo.

Spanjolli ka qenë i lidhur me një kalim te Atletico Madrid, mirëpo kjo gjë ka shumë mundësi të dështojë.

I pyetur për transferimin e tij tha se ka mundësi të mos ndodh.

Mendoj se transferimi nuk do të ndodh”, deklaroi ai.

Klubi spanjoll ka shpresuar ta shesë sulmuesin, Angel Correa në AC Milan dhe me ato para ta transferojnë Rodrigon si zëvendësues.

Ka shumë spekulime që bisedimet kanë përfunduar.