Kiliani është si huazim te gjiganti anglez

Kiliani është si huazim te gjiganti anglez

Sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez ka thënë se i është bashkuar Interi për të fituar trofe.

Sanchez ishte i padëshiruar nga Solskjaer këtë sezon, ndërsa sezonin e kaluar nuk luajti shumë.

Kiliani është si huazim te gjiganti anglez dhe insiston se ka një motivim të madh.

Dua të fitoj dhe të dua këtë lojë. E dua këtë lojë dhe dua të jem i lumtur. Është një ekip i mirë dhe gjithashtu njoh Lukakun nga United. Jam këtu për të fituar trofe. Në Angli duhet të vraposh shumë dhe lojtarët janë të fortë. Stili i lojës është me ndryshe se në Spanjë ose Itali. I kam provuar të gjitha”, deklaroi ai.