Është koha e duhur për të luajtur në Evropë"

Është koha e duhur për të luajtur në Evropë”

Sulmuesi i Gremios, Everton Soares e ka pranuar që dëshiron të luajë në Evropë sezonin e ardhshëm.

Evertoni ka qenë i lidhur me United dhe City dhe me klubin e madh italian, Milan.

Është koha e duhur për të luajtur në Evropë, kam punuar për këtë gjë, dua të luaj kundër lojtarëve më të fortë dhe të rritëm si njeri dhe si lojtarë”, deklaroi ai.
Ai tha për Milanin se është një klub i madh, një ndër klubet më të mëdha në Evropë.

Ai në fund shtoi se “për mua ishte një mrekulli të luaja për Brazilin, shpresoj se do të vazhdojë të jem protagonist me kombëtaren time, jam shumë i lumtur më ketë fitore dhe dua të vazhdoj të fitojë”.