Tottenham janë duke e kryesuar garën për shërbimet e sulmuesit të RB Leipzig Marcel Sabitzer, raporton “SportBILD”.

26-vjeçari është nën radarin e shumë skuadrave të mëdha pasi ka hyrë në 18 muajt e fundit të kontratës aktuale në Bundesligë, dhe do të jetë i në dispozicion për një shumë më të lirë.

Leipzig po heziton t’i ofrojë kontratë të re Sabitzer, sepse janë në dijeni se lojtari do të kërkojë një rritje të pagës, kështu duke e hapur mundësinë e një transferimi për një shumë rreth 27 milionë eurosh.