Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se që nga 13 marsi i 2020-ës 65 mijë e 65 qytetarë janë infektuar me COVID-19 në vend.

56 mijë e 655 qytetarë u shëruan nga infektimi me virusin korona, ndërsa 1 mijë e 553 persona kanë vdekur shkak i infektimit me këtë virus.

Sipas IKSHPK aktualisht në vend janë 6 mijë e 857 raste aktive me COVID-19./21Media

311 TË SHËRUAR DHE 297 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, 17 February 2021