Të premten e 13 marsit 2020-të në Kosovë u raportua për dy raste të cilat kishin rezultuar pozitiv me COVID-19.

Që nga kjo ditë e deri më tash, ka shkuar në 40 mijë e 672 numri i të infektuarve me SARS CoV2 pozitiv.

Derisa 25 mijë e 910 persona janë shëruar, janë 1 mijë e 40 të tjerë të cilët kanë vdekur shkak i infektimit me COVID-19.

Në raportin e fundit të Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) raportohet për 14 të vdekur dhe 555 raste të reja me COVID-19.

Kurse 13 mijë e 722 janë raste aktive me COVID-19.

1.340 TESTIME, 324 TË SHËRUAR DHE 555 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, 2 December 2020