Spitali i Përgjithshëm Gjakovë  ka njoftuar se në këtë spital po trajtohen 28 pacientë me Covid-19, nga ta 20 pacientë janë me oksigjenoterapi dhe 2 pacenët janë në CPAP maskë.

Kujtojmë se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 589 mostra, prej të cilave 76 rezultuan pozitive.

Pesë nga këto raste ishin nga Komuna Gjakovës./21Media