Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 21 pacientë të infektuar me COVID-19.

15 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 7 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Gjatë 24 orëve të fundit një pacient me COVID-19 është shëruar, kurse 286 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë./21Media