5000 vjet më parë, njerëzit përtypnin copa katrani të lëvores së thuprës. Kishte veti antiseptike dhe efekte të tjera shëruese, të barabarta me çamçakëzin modern dhe është e qartë se ky zakon ka mbetur i popullarizuar deri në ditët tona. Por përveç frymëmarrjes së freskët, ka edhe disa efekte që çamçakëzi mund të ketë në trupin tuaj.

Ndikon në dhëmbë

Çamçakëzi pa sheqer është një mjet efektiv për të vrarë bakteret që sulmojnë dhëmbët. Ai i mbron ata nga prishja dhe gingiviti duke krijuar pështymë shtesë që lënë acidet dhe mbeturinat e ushqimit. Gjithashtu forcon smaltin duke shtuar kalcium dhe fosfat. Por nëse përmban sheqer, atëherë ndikon negativisht në shëndetin e dhëmbëve. Bakteret që jetojnë në zgavrën e gojës tretin sheqerin para se të arrijë në stomak, duke rezultuar në akumulimin e pllakave në dhëmbë. Si rezultat, prishja e dhëmbëve gjithashtu rritet me kalimin e kohës.

Përmirëson kujtesën tuaj

Përtypja rrit pulsin, rrjedhën e gjakut dhe shpërndarjen e oksigjenit në tru. Një nga efektet pozitive të kësaj është stimuli njohës që përjetoni: përmirëson gatishmërinë, të menduarit, vendimmarrjen dhe kujtesën. Për fat të keq, kjo nuk funksionon në planin afatgjatë – funksionon vetëm nëse përtypni para ose gjatë detyrave veçanërisht kërkuese.

Ndihmon në humbjen e peshës

Pasi përtypni çamçakëz në mëngjes, njerëzit ndjehen më pak të uritur, raporton Bright Side. Është i ëmbël dhe me pak kalori, kështu që mund të ndihmojë në zvogëlimin e snack-ut gjatë ditës. E keqja e kësaj është se reputacioni i çamçakëzit si një ndihmë dietike në të vërtetë mund të ketë një efekt të kundërt dhe të mashtrojë trurin tuaj duke menduar se jeni të uritur. Sidomos kur bëhet fjalë për çamçakëz me nenexhik, shija e së cilës shkon më mirë me ushqim jo të shëndetshëm sesa me fruta me të cilët krijon një shije të padëshiruar në gojë.

Krijon probleme me nofullën

Përtypja e vazhdueshme mund të çojë në një çrregullim që prek nyjat e nofullës dhe muskujt rreth gojës. Lëvizja e nofullës gjatë konsumimit të ushqimit, të qeshurit dhe të folurit, shoqërohet me dhimbje që më pas përhapet në qafë dhe shpatulla. Rreziku është veçanërisht i madh nëse përtypni në momente stresi, pasi njerëzit atëherë priren të shtrëngojnë dhëmbët më shumë pa vetëdije sesa kur janë nervozë.

Ndikon gjithashtu në sistemin e tretjes

Prodhimi shtesë i pështymës kur përtypni çamçakëz në mënyrë efektive zvogëlon shanset e përzierjes dhe shqetësimeve të ndryshme të barkut. Por, gjithashtu, përtypja e vazhdueshme gjithashtu shkakton gëlltitje të ajrit, gjë që mund të rezultojë në gazra që çojnë në fryrje të stomakut.

Redukton urthin

Përtypja e çamçakëzit pas vaktit mund të zvogëlojë nivelin e acidit në ezofag. Rrjedhja e pështymës hollon dhe neutralizon acidin pas një vakti të rëndë dhe kjo mund të ndihmojë në uljen e zbaticës së acidit dhe urthit.

Gjithashtu ka një efekt në tru

Çuditërisht, çamçakëzi është i shkëlqyeshëm kundër stresit dhe përmirësimit të humorit. Ul nivelet e kortizolit, një hormon stresi dhe një veprim i thjeshtë i përtypjes relakson shumicën e njerëzve, shpërndan ankthin dhe lodhjen dhe ngre humorin gjatë gjithë ditës.

Por presioni i vazhdueshëm në nofull rrit sasinë dhe frekuencën e migrenës dhe dhimbjeve të kokës në tension. Në rastin më të keq, mund të çojë në dhimbje koke kronike. Pra, nëse tashmë keni një predispozitë për migrenë, është më mirë të shmangni plotësisht çamçakëzin.

Mund të ndihmojë në parandalimin e infeksioneve të veshit

Infeksionet e veshit ndodhin kur bakteret grumbullohen në tubat që lidhin hundën dhe veshët. Ato janë të zakonshme te fëmijët, por çamçakëzi që përmban ëmbëlsuesin natyral xylitol ndihmon në parandalimin e kolonizimit të baktereve dhe kështu parandalon infeksionet e veshit.