Klubi italian, Milan janë në bisedime me portierin e tyre, Gianluigi Donnarumma për të nënshkruar një kontratë të re, raporton “Corriere della Sera”.

Kontrata aktuale e 21 vjeçarit përfundon në fund të këtij edicioni dhe thuhet se klubi i Milanit janë gati t’i ofrojnë një pagë prej 6 milionë eurosh në vit plus bonuset duke shpresuar se do ta bindin Donnarumman të qëndroj me ta.

“Rossonerët” nuk mund t’i përballojnë kërkesat e portierit të tyre i cili po kërkon 10 milionë euro në vit shkaku i pandemisë Covid-19.