Njëra nga ndeshje kryesore të cilat zhvillohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve brenda fazës së grupeve, është ajoi ndërmjet Ajaxit dhe Liverpoolit e cila zhvillohet nga ora 21:00.

Këto dy skuadra shihen si favorite për të kaluar grupin D.

Këto janë formacionet zyrtare të dy ekipeve:

Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind, Tagliafico; Klaassen, Kudus, Martínez; Gravenberch, Tadic, Neres.

Liverpool: Adrian, Alexander-Arnold, Gomez, Fabinho, Robertson, Wijnaldum, Milner, Jones, Salah, Firmino, Mane.