Klubi holandez Ajax ka qëllim që të arrijë marrëveshje me sulmuesin e West Ham United, Sebastian Haller, raporton “L’Equipe”.

Haller iu bashkua “Çekanëve” nga Eintracht Frankfurt në verën e 2019, dhe ka arritur të regjistrojë 14 gola në 50 paraqitje që nga transferimi i tij në Angli.

Trasnferimi i Haller do t’i kushtojë Ajax rreth 25 milionë euro.