Thiago Alcantara është një nga tre lojtarët që duket se janë të gatshëm të kthehen për Liverpooln pasi Jurgen Klopp mori një dhuratë të hershme për Krishtlindje.

Liverpooli ka qenë pa nënshkrimin e tyre të verës që nga derbi i “Merseyside” në tetor, kur ai pësoi një dëmtim pas një Richarlison.

Kjo e ka lënë Alcantaran me vetëm dy paraqitje për klubin e tij të ri, por ai së shpejti mund të ketë shansin ta shtojë këtë numër.

Fotografitë nga trajnimi i Liverpoolit të Mërkurën kanë zbuluar se Thiago është përsëri në grup.

Klopp sugjeroi javën e kaluar se Thiago ishte afër kthimit dhe la të kuptohet se ai mund të kthehet në stërvitje para Krishtlindjeve. Tani ka ardhur momenti.

Sidoqoftë, Klopp gjithashtu paralajmëroi se ai nuk do të nxitonte me Thiagon përsëri në veprim pas pushimit të tij dy-mujor.

Pavarësisht, kthimi i mesfushorit do të jetë një lajm i mirëpritur për kampionët, të cilët janë me katër pikë avantazh ndaj vendin të dytë në Premier Ligë.

Sikur për Thiagon, kishte edhe fotografi të Xherdan Shaqirit dhe James Milner përsëri në stërvitje. Kjo vjen ndërsa Liverpooli përgatitet për ndeshjen e tyre kundër Ëest Bromit.

Milner pësoi një dëmtim të muskulit në barazimin me Brightonin gati një muaj më parë.

Shaqiri, ndërkohë, duket se ka kapërcyer një dëmtim të muskujve që kishte kohët e fundit.