Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Allegri tregon si arriti ta ndal me barazim Interin

2 min read

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri, ka folur për vendimet e tij taktike në barazimin 1-1 me Interin, duke e parë atë si një pikë të mirë për të fituar në garën e Scudettos.

“Zonja e Vjetër” arriti që të largohej nga “Giuseppe Meazza” me një pikë falë penalltisë së shënuar nga Paulo Dybala, e cila u shkaktuar pas ndërhyrjes së Dumfries në Alex Sandron.

“Pjesa e parë e paraqitjes ishte e mirë, e dyta edhe më e mirë. Ne patëm disa shanse me të cilat duhet t’i kishim shfrytëzuar më mirë, pastaj u ngritëm me më shumë besim kundër një Interi shumë të mirë. Të mos harrojmë se “Nerazzurrët” janë të fortë teknikisht dhe fizikisht, kështu që na duhej një paraqitje e fortë. Është një pikë e mirë, na mban brenda diferencës prej tre pikëve nga Interi dhe na lejon të vazhdojmë këtë ecuri pozitive të rezultateve”, tha Allegri.

Allegri gjithashtu u pyet për zgjedhjet e tij befasuese taktike duke imituar skemën 3-5-2 të Inzaghit dhe duke lënë Federico Chiesan dhe Matthijs de Ligt në stol.

“E dija se mund të ishte një lojë mjaft fizike, kështu që më duhej dikush si Kulusevski që të bënte më shumë presion mbi Brozovic. Ndërsa ritmi u ul, unë inkuadrova Dybalan dhe Chiesan. Është një pikë e mirë, por tani duhet patjetër të fitojmë të mërkurën kundër Sassuolos”, shtoi tutje ai.