Superliga e Kosovës hapi javën e gjashtë të edicionit 2020/2021, me ndeshjen ndërmjet Arbërisë dhe Ballkanit, e cila ka filluar nga ora 14:00.

Tashmë kanë përfunduar 45 minutat e para të takimit dhe rezultati është (1-0) me golin në minutën e 45′.

Të dy skuadra po luajnë lojë të hapur.