Nesër  bëhet shkëmbimi mes tij dhe Keylor Navas

Nesër  bëhet shkëmbimi mes tij dhe Keylor Navas

Portieri i PSG-së, Alphonse Areola i ka kaluar testet mjekësore te Real Madridi.

Sipas mediave spanjolle, francezi ka qenë në Madrid dhe i ka përfunduar testet mjekësore me sukses. Areola nuk luajti dje në ndeshjen ndaj Metz, ndeshje e cila u fitua nga PSG me rezultat 2-0.

Më herët francezi ka qenë zgjedhja e parë e trajneri, Thomas Tuchel, mirpëo lojën e kaluar ka qenë rezervë.

Nesër pritet të bëhet shkëmbimi mes tij dhe Keylor Navas.